Az épület tervezésekor a legfőbb szempont az élhető munkahely kialakítása volt, mely a legvégsőkig megfelel a jövő kihívásainak. A rugalmasan osztható és kialakítható irodaterek a legmagasabb minőségi elvárásokat is kielégítik.
Az ergonomikus dizájn, a nyitható ablakok, a fejlett épületfelügyeleti rendszer vagy az épület alatt elhelyezett 239 parkolóhely garantálja a Laurus Irodaházakban dolgozók hatékony munkavégzését és jó közérzetét.
Az épületegyüttes földszint +5/6 emeletet, 2 szint mélygarázst, campus jellegű zárt belső udvart foglal magába kiváló láthatósággal a reptéri folyosó mentén. A közel 14 000 m2 irodaterület minden bérelhető egysége teljesen elkülöníthető.
A létesítmény Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő övezetében, az Üllői út – Határ út csomópontnál helyezkedik el. Közelében bevásárló központ, sportpálya és szálloda található.
Minden irányból jól megközelíthető, elhelyezkedése kiváló. Közel fekszik a Ferihegyi repülőtérhez, a belvároshoz és az autópályákhoz egyaránt.
A Laurus Irodaház kitűnő tömegközlekedési kapcsolattal rendelkezik. A metrómegálló, a Határ úti autóbusz- és villamos végállomás
közvetlen közelsége, a város bármely pontjától könnyű megközelítést biztosít.
A hazai ingatlanpiac talpra állásának számos jelét fedezhettük fel 2015-ben. A külföldi és a hazai ingatlan befektetők Magyarország iránti érdeklődése lassan, de érezhetően megerősödött. E fellendülés első hullámait kihasználva sikerült új ingatlan befektetőket találnia a CE LAND-nak, a VB Real Estate Services/Immigon portfólió elemeire.
Közel másfélszeresére nőtt a kereslet a budapesti irodapiacon az idei első kilenc hónapban, a legnagyobb mértékben a külső pesti kerületekben bővült a kiadott irodaterület – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó friss elemzéséből.
Akár 20 százalékkal is csökkenthetők a világítás költségei a modern rendszerekkel – Erősödő bérlői tudatosság
A hétvégi óraátállítással, az egy órával korábbi sötétedéssel elkezdődött az irodaházaknál a „világítási szezon”, ami a bérlőket is közvetlenül érinti, hiszen az irodákban az áramfogyasztás 18-23 százalékáért a világítás a felelős – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó friss elemzéséből.
Az idei első félévben közel 120 ezer négyzetméternyi új irodaterületet adtak bérbe Budapesten, ennek körülbelül felét az IT-szektorban, az energetikai ágazatban és az állami szférában dolgozó vállalatok, valamint a szolgáltató központok szívták fel – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó friss piaci kitekintéséből. Az egyes iparágakban dolgozó cégeknek igen eltérő speciális igényeik lehetnek, amelyek komoly kihívás elé állíthatják az irodaházakat.
Megduplázódott a tranzakciók száma, megháromszorozódott a kivett terület mérete – Egyre nehezebb Budapesten 2000 négyzetméternél nagyobb összefüggő irodaterületet találni. Látványosan megugrott az idei első félévben a kereslet a nagy, több ezer négyzetméteres összefüggő irodaterületek iránt, viszont egyre kevesebb olyan irodaház van jelenleg Budapesten, amely ki tudná szolgálni ezt a növekvő igényt – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó friss elemzéséből.
Folyamatosan „zöldülnek” a fővárosi irodák: öt évvel ezelőtt jelentek meg az első környezetvédelmi minősítéssel rendelkező irodaházak Budapesten, mára azonban már a fővárosi irodaterület 14 százaléka bír valamilyen zöld tanúsítvánnyal - derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan tanácsadó piaci kitekintéséből.
Új bérlő költözik a főváros úgynevezett reptéri folyosóján elhelyezkedő Laurus Irodaházakba: július elsejétől mintegy 900 négyzetméternyi területet foglal el a komplexumban a légi-, vasúti és víziközlekedési balesetek független szakmai vizsgálatát végző Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ). A szervezet döntésében a kedvező ár/érték arány mellett a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér és az M0 körgyűrű gyors megközelíthetősége játszotta a legfontosabb szerepet.
Egyre fontosabb döntési szemponttá válik Budapesten az irodát bérlő vállalatok számára, hogy mennyire „biciklisbarát” egy irodaépület, a száz főnél többet foglalkoztató cégeknél pedig gyakorlatilag már elvárás a kerékpárosokat kiszolgáló infrastruktúra megléte – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó piaci kitekintéséből. Jelenleg a fővárosi irodák közel ötödében van közös kerékpártároló zuhanyzóval, míg a legtöbb újonnan épülő irodaháznál ez már „szériatartozék”.
Jelentősen megnőtt tavaly a kis alapterületű, 100-200 négyzetméternél kisebb irodák iránti kereslet a budapesti irodapiacon, ami az alacsonyabb létszámú cégek bővülő lehetőségeinek, illetve a nagyobb vállalatok racionálisabb irodaigényének is köszönhető – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó legfrissebb irodapiaci elemzéséből.
Átalakulóban van a budapesti irodapiac: a változó igényeknek köszönhetően ismét a bérlők fókuszába kerülnek a főváros olyan dinamikusan fejlődő területei, mint amilyen az úgynevezett repülőtéri tengely – derül ki a Laurus Irodaházak és a Robertson Hungary ingatlan-tanácsadó aktuális irodapiaci kitekintéséből.
Az Erste Group Immorent fejlesztésében megvalósult Laurus Irodaházak júniusban a BREEAM minősítési rendszer végleges „Very Good”/„Nagyon Jó” minősítését az eddigi legmagasabb pontszámmal szerezte meg. Az épületkomplexum 2011 év végén a reptéri folyosón, a Határ út mentén került átadásra, és olyan jelentős multinacionális cégek bérelnek itt irodát, mint a BDO Magyarország nemzetközi könyvvizsgáló vagy éppen az ING Biztosító Zrt.