Az 1970-es évek elején, Nick Roericht, a híres Ulm Egyetem design szakembere alapos esettanulmányt készített az irodai munkavégzésről. Ennek eredménye a testtartás-alapú, mozgásra épülő ülésre való törekvés fontossága lett, melynek hatására kifejlesztésre kerültek a dinamikus irodai székek és a dinamikus ülő-álló hibridek; így született meg a híres Wilkhahn– Stitz.
Az átlagos, statikus irodai munkaállomások nem támogatják a rugalmas és gyors helyváltoztatást, az egészség megőrzéséhez szükséges mozgást. Az esettanulmányok azt mutatják, hogy a gyakori mozgás éberebbé, kommunikatívabbá és termelékenyebbé tesz minket.


A dánok még tovább léptek; a Health & Safety at Work felügyelőség kötelezi a vállalatokat, hogy a személyzet asztalai állítható magasságúak legyenek, és így bármikor lehessen váltani az ülő és az álló munkavégzés között. A szabály szerint az egészség megőrzéséhez a munkaidő 60 százalékában ülve és 40 százalékában állva érdemes dolgozni, melynek hatására elkerülhetjük a hátfájást. Az izmok nyújtása és a mozgással keletkező több oxigén felfrissíti a testet és lelket.
A Stand-Up ösztönöz bennünket, hogy felejtsük el az ismerős pozíciókat, játékosan aktiválja az izmokat a háton, a váll és a nyak, valamint a csípő, a térd és a boka ízületeit. A függőleges és az akár 50 °-os szögben döntött testhelyzettel a Stand-Up szinte már hintaként is használható.


A dinamikus Stand-Up úttörő kialakításával az irodai rekreációs területek, előterek, bemutatótermek nyüzsgő környezeteiben és a lakásokban is interakcióra ösztönöz. A praktikus, zseniálisan egyszerű pánt segítségével a Stand-Up bárhova, akár a szabadba is magunkkal vihető, ráadásul mindössze 4,5 kiló.
A színes kúpok vonzó formájúak, rugalmasak és egyben stabilak – a műanyag alap megvéd a talp csúszásától. A Stand-Up standard színei a piros, a narancs, a zöld, a világoskék és a fekete.
 

Termékvideó: https://www.youtube.com/watch?v=IkfjgVf5ZDE&list=UUd5ZBKmQKtJFda9HHLHunEQ