A Turbine számítógépes biológiai gyógyszerkutató cég közel 1300 négyzetméteren alakította ki vadonatúj központját a szinte teljesen érintésmentes komplexumban. Az idén átadott emberközpontú és energiahatékony épületben a vállalat többek között a rákgyógyszerkutatás megreformálásán dolgozik.
Új székházában a Turbine mélytanuló algoritmusokkal igyekszik hatékonyabbá és sikeresebbé tenni a gyógyszerfejlesztés sokszor évtizedekig is eltartó, akadályokkal tűzdelt folyamatát. A cég alapítása óta fejleszti a Simulated Cell™ nevű technológiáját, mely egy szabadalmazott, élvonalbeli rendszer sejtszimulációk milliárdjainak futtatására és vizsgálatára bármilyen laboratóriumi kísérlet megkezdése előtt. A vállalat célja, hogy a lehető leghatásosabb rákgyógyszereket fejlessze ki jelenleg nehezen gyógyítható ráktípusok ellen, több vezető gyógyszerkutató vállalattal együttműködve.
Az orvostechnológiai áttörések számára ad megfelelő teret a kilenc szintes, környezetbarát és fenntartható megoldásokkal felszerelt Corvin Innovation Campus. A Futureal az irodaházat a dolgozók egészségi állapotára és hangulatára pozitív hatást gyakorló szempontok szerint alakította ki a WELL Platina és a legszigorúbb BREEAM Excellent fenntarthatósági minősítéseknek megfelelően. Az épület emellett az egyik legszigorúbb, AA+ energetikai minősítéssel rendelkezik.
A Turbine új központját a Paradigma Ariadné építészei úgy tervezték meg, hogy élni tudjanak az irodaszintenként egybefüggő szabad terek adta lehetőséggel, így egy kreatív, nagy geometriai formákat alkalmazó, felszabadult alaprajzi rendszer valósult meg. Az irodaterületen található három pillért izgalmas vizuális elemekké alakították át, amiből kettő színes burkolatot kapott, egy pedig nagyméretű világító testként kel életre. Nincs olyan anyag a térben, ami bárki számára ne lenne ismerős, az viszont már speciális, hogy hol és mekkora léptékben használták őket, így van ez a 40 méter egybefüggő falszakaszon is, amin az egyszerű trapézlemez szinte megnemesül.
„A fenntartható megoldásokon felül a kiváló közlekedési ellátottság, a parkosított udvar, valamint a rugalmasan tervezhető, állatbarát irodatér mind arra ösztönöztek bennünket, hogy Corvin Innovation Campusban alakítsuk ki székhelyünket. Lényeges szempont volt, hogy mind a laborban történő, mind a mesterséges intelligenciára alapuló számítógépes kutatást integrálni tudjuk egy olyan, modern térben, amely lehetőséget teremt számunkra a további növekedéshez” – hangsúlyozta Török-Böröcz Anna, a Turbine HR vezetője.
A központi lokációjú, a Szigony utca, Tömő utca, Apáthy István utca, valamint Balassa utca találkozásainál megvalósított Corvin Innovation Campus 16.650 négyzetméteres első fázisa ad otthont az IBM Magyarország új székhelyének is. A komplexumban már alapfelszereltség a gépészeti és elektromos rendszerek optimális működését biztosító intelligens épületirányítási rendszer, valamint az alacsony szén-dioxid kibocsátású és energiahatékony fűtési és hűtési rendszerek. Az épületre napelemeket telepítettek, az okos parkolórendszerben pedig a beállók 10 százalékát elektromos töltőkkel szerelték fel.
„A Corvin Innovation Campus nem csupán a modern megoldásai miatt vonzó a hazai és nemzetközi vállalatok számára, de a lokáció is egyedülálló. Számos egyetem van csupán sétatávolságra, aminek eredményeként s környék valód tudásközpontnak számít. Ennek is köszönhető, hogy az irodaház már nyitásra elérte a 70 százalékos bérbeadottságot, és azóta is folyamatosan telik meg új bérlőkkel” – hangsúlyozta dr.Berki J. János, nemzetközi iroda-bérbeadási és vagyongazdálkodási igazgató.
Az irodaház dolgozói a Corvin Sétány minden előnyét élvezhetik, így számos kiskereskedelmi, sport és éttermi szolgáltatás elérhető a számukra. A metróállomáshoz közel elhelyezkedő kisállatbarát épület közösségi közlekedéssel is könnyen és gyorsan megközelíthető. A kerékpárral érkezőket emelt számú biciklitárolóval, külön zuhanyzókkal és szekrényekkel várja a Corvin Innovation Campus, ahol kávézó és étterem is az ott dolgozók és vendégeik rendelkezésére áll. Az épület főbejáratánál egy emlékparkot is létrehozott a Futureal, amit a Nemzet Színészéről, Psota Irénről neveztek el. A különleges homlokzatú, “A” kategóriás épületet felújított és zöld környezet veszi körbe.
A Futureal Stay Safe kezdeményezésének köszönhetően a Corvin Innovation Campus közös területei szinte teljesen érintésmentessé váltak. A látogatókat kártyaérzékelős automata ajtók és lámpakapcsolók, valamint a biztonságos távolságot jelző jelzések fogadják. Az átlagosnál nagyobb belmagasságú liftek a beléptetés alapján gombnyomás nélkül viszik fel a dolgozókat és vendégeiket a megfelelő emeletre, a mosdókat pedig ugyancsak érintésmentes öblítéssel, kézmosóval és szappanadagolóval szerelték fel
Futureal