Ennek az eredmények köszönhetően ez az irodakomplexum is képviseli majd Magyarországot a FIABCI WORLD PRIX D`EXCELLENCE nemzetközi ingatlanfejlesztési nívódíj pályázaton.
Egyszerre két kategóriában is az élen végzett a Corvin Sétány legújabb irodaháza a FIABCI magyar tagozatának idén 22. alkalommal meghirdetett pályázatán. Európa egyik legnagyobb ingatlanfejlesztője és -befektetője, a Futureal-csoport által jegyzett Corvin Technology Park mind az Iroda, mind pedig a Környezettudatos kategóriában elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat.
Az egyedülálló komplexum a Corvin-negyed keleti tömbjében, a korábban szintén Magyar, illetve Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíjjal is elismert Nokia Skyparkkal szemben helyezkedik el. A díjnyertes, ’A’ kategóriás irodaházat a dolgozók egészségi állapotára és közérzetére pozitív hatást gyakorló szempontok, a WELL Buidling Standard minősítés szerint tervezték és üzemeltetik. A BREEAM Very Good minősítést szerzett Corvin Technology Park környezetbarát megoldásai közé tartoznak többek közt a kerékpártárolók, az elektromosautó-töltők, a víztakarékos szaniterek és az energiatakarékos, hővisszanyerős gépészeti rendszer.
A 3h építésziroda Kft. által tervezett irodakomplexum építésénél nagy hangsúlyt fektettek a zöld környezet kialakítására és a kortárs művészetekre is. A Corvin Technology Park udvarán a Futureal-csoport és a Magyar Képzőművészeti Egyetem által kiírt szoborpályázat nyertes alkotásai, Mikus Áron Triptichon, valamint Dual nevű szobra látható. Az irodaház előtt kialakított városi tér szoborral, pihenőfelületekkel várja a járókelőket, ezeket a belső udvarban egy szökőkúttal ellátott zöldfelület egészíti ki. A Corvin Technology Park környékén mintegy 100 üzlet, éttermek, kávézók, fitnesz-wellness központ, gyorsmosoda, posta, bankfiókok és mozi is található.
A 100 millió eurós értéket meghaladó Corvin Technology Park 14 000 négyzetméter területű első tömbje, majd a 13 000 négyzetméter bérbeadható területtel rendelkező második üteme is az OTP PRIME Ingatlanbefektetési Alap tulajdonába került. A tervezésnél kiemelt figyelmet kaptak a technológiai vállalatok igényei: nem véletlen, hogy a Corvin Technology Park több mint 80 százaléka a befejezése előtt bérlőre talált úgy, hogy a terület kétharmadát világ egyik vezető, a New York-i tőzsdén jegyzett szoftverfejlesztő vállalata, az EPAM veszi bérbe, ahol akár kétezer munkatársa is dolgozhat.
„Büszkék vagyunk rá, hogy a Nokia Skypark után a Corvin Technology Park is kiérdemelte a nívódíjat, ráadásul rögtön két kategóriában. Fontos üzenet ez akkor, amikor a koronavírus-helyzet az irodapiacot sem hagyta érintetlenül: a kiváló lokációjú, a dolgozók jóllététét és a fenntarthatóságot is szem előtt tartó minőségi irodákra a jövőben is komoly bérlői igény lesz” – mondta Tatár Tibor, a Futureal vezérigazgatója.
A Futureal-csoport egyik legkiemelkedőbb projektje a Corvin Sétány, Közép-Európa legjelentősebb vegyes funkciójú városmegújító fejlesztése, ami 2010-ben elnyerte Európa legjobb vegyes-funkciós ingatlanprojektje címét az International Property Awards szakmai megmérettetésén, 2014-ben pedig megkapta az ingatlanfejlesztés Oscar díjának is nevezett Urban Land Institute (ULI) Global Award for Excellence díját is.
Futureal