A 2014-ben átadott 4-es metró, az 1-es villamos 2015-ben a Fehérvári útig történt meghosszabbítása, illetve a 2016-ra átépített fonódó villamoshálózat nagymértékben javította
Dél-Buda elérhetőségét mind a belváros, mind Pest külső kerületei, mind a budai agglomeráció irányából, így a városrész az egyik legjobb tömegközlekedési hálózattal rendelkezik ma Budapesten.

Dél-Buda az elmúlt években nem bővelkedett átadott új irodaépületekben, a modern irodák iránti kereslet viszont fennmaradt, így nem csoda, hogy gyakorlatilag megtelt a piac: az üresen álló irodaterület alig haladja meg a 3 százalékot, ami azt jelenti, hogy a nagyobb bérlők mellett legtöbbször már a kisebbek sem találnak maguknak megfelelő irodát.

„Dél-Buda eddig is kisebb informatikai központként volt jellemezhető a budapesti irodapiacon, az egyetemek közelsége számos kis-, közép-, és nagyvállalatot vonzott ide. A pénzügyi válság megfékezte az irodapiaci beruházásokat, amelyek mostanában új lendületet kaptak, hiszen a kedvező piaci környezetben a fejlesztők felismerték, hogy ebben a városrészben számos jó lokációjú lehetőség adódik még, a bérlők részéről pedig továbbra is jelentős a kereslet a környék irodái iránt.” – foglalta össze az irodapiaci helyzetet Zórándy Mátyás, a Bischoff & Compagnons közép és kelet-európai régióért felelős befektetési vezetője.

„A Bischoff & Compagnons 2019 közepére elkészülő Alphagon irodaházát úgy terveztük meg, hogy mind a kis és középvállalati, mind a nagyvállalati bérlők számára ideális környezetet biztosítson. Úgy véljük, a legnagyobb kihívást ma a cégeknek a megfelelő munkaerő megszerzése és megtartása jelenti és ebben a helyzetben a munkavállalók a jó közlekedést és az emberléptékű épített környezetet preferálják. Komoly előnyhöz jut az a cég, amely biztosítja ezen feltételeket munkavállalóinak, például, hogy ne kelljen több átszállással a napjuk jelentős részét utazással tölteni és Dél-Buda most már a város nagy részéről közvetlenül elérhető.” – tette hozzá Zórándy Mátyás.

 

CBRE