Különleges megjelenésű, egyben az utolsó irodaépülettel gazdagodik hamarosan a Corvin-negyed, Közép-Európa legnagyobb, belvárosi területre kiterjedő városrehabilitációs beruházása. A fejlesztés alatt álló irodaház a Szigony utca, Tömő utca, Apáthy István utca valamint Balassa utca találkozásainál ölt formát. A kilenc szintes épületegyüttes első üteme 15 800 négyzetméter, a második 13 800 négyzetméter irodaterülettel rendelkezik majd.
Az irodaház letisztult tömegeit egy olyan térbeli „fátyol” fogja körül, amely horizontális párkányrendszerével változatosan tagolja a homlokzatokat, míg mozgalmas lamella-rendszerével játékosságot is kölcsönöz az épületnek. A megnyíló sarok kiteresedésére tájolt főbejárat a dupla légterű lobbyval nyújt átvezetést az épület intimebb közösségi teret adó udvarára. Mivel a fejlesztés egy teljes tömb rehabilitációját is jelenti, a környező utcák felé eltérő arcát is mutatja a ház, így a Balassa utca felől egy homlokzati architektúrájában sokkal tagoltabb épületszárnnyal találkozhatunk.
Az ’A’ kategóriás Corvin7 a BREEAM fenntarthatósági elvárások szerint valósul meg. A cégcsoport korábbi irodaprojektjéhez hasonlóan, az új épületet is a WELL Building (WELL) minősítésnek megfelelően fejlesztik. A nemzetközi besorolás a dolgozók egészségi állapotára és közérzetére pozitív hatást gyakorló szempontokat ismeri el. Az épület kialakítása, valamint a Corvin Sétány által biztosított lokáció olyan előnyt jelent, amely a WELL-rendszer alapján is kiemelt fontosságú. A Corvin Irodák közül a Corvin7 helyezkedik el a legközelebb a metrómegállókhoz, így biztosított a könnyű megközelíthetősége. A Corvin Sétánynak köszönhetően pedig számos szolgáltatás, többek között fitnesz és wellness központ, éttermek, kávézók, mosoda, szépségszalon is gyorsan elérhető az irodai dolgozók számára.
A teljeskörűen akadálymentesített irodaházban a természetes bevilágítást maximalizálása és az egészséges munkakörnyezet kialakítása érdekében a lépcsőházak nem a liftek mellett kerülnek kialakításra. Az épület gépészeti rendszere, a magyarországi követelményeket messze túlteljesítő egyedi szűrői, UV-s csírátlanítói Budapest legtisztább levegőjét biztosítják majd, az aktív szénszűrő rendszer pedig az esetleg kellemetlen szagokat semlegesíti.
Az irodaházat a digitális korszak elvárásainak megfelelően tervezték, építésénél pedig nagy hangsúlyt fektetnek a zöld környezet kialakítására. Belső kerteket, erkélyeket és tetőteraszokat építenek ki, nem csupán a földszinten, hanem a különböző emeletekhez kapcsolódva is, így minden bérleményi terület saját teraszterülettel rendelkezhet. Az udvar a Corvin Sétány meghosszabbításaként egyrészt kellemes rekreációs felületet biztosít, másrészt a belső kertben akár zöldség, gyümölcs termesztése is lehetséges. A központi lobbiból érhető el a közel 3000 m2-es belső udvar, melynek formai koncepciója a benapozást, az építészeti formavilágot és adottságokat is figyelembe véve, egyfajta nagy közös kültéri nappaliként egészíti ki, illetve teszi még élhetőbbé a közvetlen környezetet. A helyszínen kávézó és étterem áll majd az ott dolgozók rendelkezésére. A Corvin7 belső tereiben mindemellett egzotikus zöld növénydekoráció és meditációs sarok gondoskodik majd az ott dolgozók jó közérzetéről. A kerékpárosok számára külön zuhanyzók, szekrények, illetve biciklitárolók állnak majd rendelkezésre.
„A Corvin7 létrehozása a Corvin Sétány példátlan irodapiaci sikertörténetének meghatározó fejezete lesz. Ez az utolsó lehetőség a bérlők számára, hogy egy vadonatúj, a 21. század elvárásai szerint fejlesztett irodakomplexumba költözhessenek Budapest egyik legikonikusabb, korszakalkotó közterületének közvetlen közelében” – mondta Futó Gábor, a Futureal-csoport alapítója.
A Corvin Sétány nemzetközileg elismert és díjazott fejlesztési projekt, amely elnyerte többek közt az International Property Award Best Mixed Use Development Europe díját, illetve első helyezést ért el a FIABCI magyarországi tagozatának ingatlanfejlesztési nívódíjpályázatán. A fejlesztés 2014-ben első magyar projektként kapta meg a város- és ingatlanfejlesztési szakma Oscar-díjaként számon tartott Urban Land Institute Global Awards for Excellence elismerést.
Futureal