Fábián Zoltán közel 15 éve foglalkozik kereskedelmi ingatlanok bérbeadásával, értékesítésével és marketingjével. 2008-tól 2010-ig a CBRE Global Corporate Services tanácsadójaként, 2010 és 2013 között a Raiffeisen Evolution bérbeadási vezetőjeként tevékenykedett.

Zoltán 2013-ban csatlakozott az S IMMO APM Hungary-hez, ahol a közel 100.000 m2-es magyarországi ingatlan-portfolió bérbeadásáért felelt.

Az elmúlt időszakban Zoltán az Infogroup értékesítési igazgatóként a cégcsoport teljes iroda-, logisztikai és hotel-portfóliójának értékesítését irányította.

„A koronavírus-járvány új helyzetet teremtett az irodapiacon, melyhez minden szereplőnek alkalmazkodnia kell, legyen szó hatékonyságról, rugalmasságról, megtakarításról, proptech megoldásokról, vagy éppen változásmenedzsmentről. Az albérleti (sublease) piac nagyméretű bővülése, illetve a bérlők térbeli és időbeni rugalmasságra törekvései (shared-desk, hot-desk megoldások, közösségi terek, időközi felmondási opciók, terület visszaadás stb.) is felerősíthetik a tanácsadók szerepét” – nyilatkozta Fábián Zoltán.

„A járvány miatti otthoni munkavégzés akár hosszútávú átalakulást is hozhat bizonyos üzleti szektorok és munkakörök esetében, emiatt kisebb területre lesz szüksége a bérlők nagy részének, ezáltal megnövelve a piaci általános ürersedési rátát.  Ez erősítheti a tanácsadók szerepét, mind a bérlők, mind pedig a bérbeadók oldalán. Mindezek mellett újra felértékelődhet a független, szakmai asset management szerepe az ingatlanpiacon, ami alaptevékenysége a CE LAND-nak. A bérbeadás és az asset management jól kiegészíti és erősíti egymást, így nagyon várom a közös munkát” – tette hozzá Balla Zoltán, a CE LAND Management Kft. partner ügyvezetője.
 
A befektetési piacon is aktívan jelen van a CE LAND. Tanácsadói csapata 2019-ben több nagyvolumenű fejlesztési területet és számos kis- és közepes, cash flow termelő ingatlant értékesített. A 2020-as év valamelyest lelassult a koronavírus-járvány miatt, de ennek ellenére az év első felében sikeresen eladott egy több hektáros ipari ingatlan fejlesztési telket, egy külvárosi lakó fejlesztési területet, egy belvárosi tetőtér irodát és egy kisebb irodaházat is. “A folyamatban lévő ügyeink esetében azt érezzük, hogy a járvány jelentősen átrajzolta a potenciális vevők listáját. Azt érzékeljük, hogy a negatív piaci tényezők növekedése visszahozta a magasabb kockázatot elviselő befektetőket, ami természetesen az árazásban is tükröződik. Az árak csökkenése ingatlanosztályonként különbözik, a kockázati besorolásuknak megfelelően. Az eddig tapasztlataink alapján sorrendben a legkockázatosabb jelenleg a hotel, ezt követi a retail, az iroda és a lakó szegmens. A legkevésbé kockázatosnak vélt eszközosztály jelenleg az ipari/logisztikai részpiac. Sajnos a járvány miatti átrajzolódás végső vonásait még nem látjuk, de félünk tőle, hogy egy nagyobb “gödör” fog kialakulni még idén és 2021 folyamán” - nyilatkozta Trexler Ferenc, a befeketési tanácsadás divízió vezetője. “Mindez számunkra relatív pozitív folyamatokat, új üzleti lehetőségeket generált. A szerepünk a tranzakicók előkészítésében megnőtt és a COVID-19 járvány miatti megfeneklett  eladási folyamatok újraélesztésében is komoly eredményeket értünk el az elmúlt hónapokban” - tette hozzá Trexler Ferenc.

 

Irodakereso.info