A kétévente odaítélt elismerés célja a kontinens legelőremutatóbb, leginkább környezettudatos létesítményeinek reflektorfénybe állítása, az iránymutató példák, jó gyakorlatok minél szélesebb körben való megismertetése. A hazai környezettudatos projektek a két évvel ezelőtti megmérettetésen is szépen szerepeltek, a mostani azonban minden képzeletet felülmúló eredmény, hiszen a (Közép-Kelet Európában elsőként) kettős minősítéssel rendelkező Eiffel Palace irodaház rendkívül erős mezőnyben végzett az élen.

b13cef7da7957bff98239a2521d24a34.jpg

„Rendkívül magas színvonalú volt az idei mezőny” – emelte ki Dr. Christine Lemaitre, a World Green Building Council világszervezet Európai Régiós Hálózatának elnöke. „A zöldépítés Európában egyre inkább reflektorfénybe kerül. Ahogy pedig a piac egyre jobban elmozdul ebbe az irányba, nagyon fontos, hogy bemutassunk olyan inspiráló példákat, ami másoknak is lendületet adhat és tanulságul szolgálhat. A 2015-ös mezőny díjazottjai pedig mind-mind kiemelkedő példái a fenntartható építésnek.”

Kovács Attila, MRICS, a fejlesztő Horizon Development ügyvezető partnere az elismerés kapcsán kifejtette: „A WorldGBC Leadership Award mind közül a legrangosabb eddig elnyert díjaink sorában, és méltatják a jövőtudatos és egyben energiatakarékos fenntartható épületek fejlesztésére irányuló folyamatos törekvésünket. Az Eiffel Palace 120 éves történetével, innovatív technológiai megoldásaival és kettős környezettudatos minősítésével egyedülálló az európai irodaházak rangos portfóliójában.”

Tornóczky Mónika, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (Hungary Green Building Council) titkára a díj kapcsán hozzátette: „Gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk az elismerésre, valamint tagunk, a DVM group szerepére a tervezés, a fejlesztés és a kivitelezés során. Az Eiffel Palace nagyszerű példája annak, hogy miként lehet egy történeti épületet fenntartható létesítménnyé tenni.”

A zsűri munkáját segítő egyik szakmai szervezet, az Európai Építészeti Tanács szerint „az Eiffel Palace kiemelkedő példája az olyan kortárs építészeti projekteknek, ahol az innovatív energetikai és víztakarékossági megoldások egy történeti épületben kapnak helyet. Az Eiffel Palace felújítása úgy tartja szem előtt a jövő követelményeit, hogy egyidejűleg a múltra is reflektál.”

A Mérnökkamarák Európai Tanácsa kifejtette: „A tudásalapú társadalomnak az erőforrások intelligens felhasználásán kell alapulnia, csak így válik lehetővé a fenntartható termelés kevesebb fogyasztás mellett.”

A többi nyertes projektről és a WorldGBC ERN Leadership Awardról itt olvashat részletesebben:

http://www.worldgbc.org/activities/govt-leadership-awards/europe


 

Horizon