A DVM group építészei a gyógyászati cég újonnan bevezetett egységes nemzetközi tervezési útmutatóját figyelembe véve alkották meg a belső tereket. A kialakítás alapvető szempontja, hogy rugalmas térszervezéssel a munkakapcsolatokat közvetlenebbé tegye, segítse az információáramlást és a hatékony munkavégzést. A „shared desk” rendszerben megosztott munkaállomások, a telefonálásra, koncentrált munkára alkalmas egy-két fős fókuszhelyiségek, a belső meetingekre használható kisebb szobák, valamint az akár nemzetközi egyeztetésekre alkalmas nagy tárgyalók mind ezt a célt szolgálják. Lényeges volt az is, hogy a térkialakítás nemcsak igényes és ízléses, hanem stílusában időtálló és természetközeli is legyen. Az irodába ennek megfelelően főként pasztell árnyalatok, színes és szövet falfelületek kerültek. A természetközeli koncepciót képviselik az Interface biofília alapú modulszőnyegei is.
 
Az egyterű irodarészeknél kiemelt hangsúlyt fektettek az akusztikára. A nyílt légterű területek fölé az egyik legjobb hangelnyeléssel rendelkező álmennyezeti lapokat választották. A közöttük lévő tér modern technikai megoldással nyitott maradt; az ott futó gépészeti elemek feketére festve növelik a teret. A lámpák, amelyekből kettő épp egy akusztikai panel hosszát adja ki, szintén belesimulnak a mennyezet ritmusába. A többi terület fölé rejtett bordás álmennyezet került.  A „szomszédság” becenevű irodaegységeket falfóliák azonosítják. Saját egyedi színük jelenik meg a festett falfelületeiken, a számozott fóliák színein és a szövettel burkolt közösségi falfelületeken is, melyek üzenőfalként is szolgálnak. A projektalapú munkavégzést ösztönző kollaborációs tereket dizájnlámpák teszik egyedivé.

A munkálatok feszes tempóban zajlottak, de a DVM group kivitelező csapata határidőre befejezte a munkát. A bérlő az első emeletre január közepén, a földszintre április elején költözhetett be.

 

DVM Group