Az Alkotás Point modern építészeti karakterével jellegzetes pontja Budapest „nyugati kapujának”. 2003-ban Budapest Építészeti Nívódíjat nyert, 2015-ben pedig az Év Irodája Közönségdíj 3. helyezettje lett. Budapest egyik legvonzóbb lakóövezetében álló épület szolgáltatásait több közeli bevásárlóközpont, fitneszterem, étterem és hotel egészíti ki. Belbudai lokációja miatt könnyen megközelíthető a pesti oldalról és az autópályákról, ezért előszeretettel választják nagyvállalatok vagy multinacionális cégek regionális központjuk működtetésére.

A Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fórumának (BIEF) legfrissebb, III. negyedéves piaci riportja szerint az „A” kategóriás irodaházak – köztük az Alkotás Point – valamint a „B” kategóriások a 3,35 millió m2 összterületű budapesti modern irodapiac 80%-át teszik ki. A fővárosi irodapiacon a szerződéshosszabbítások a kereslet 24,8%-át teszik ki, a bővülések 6,4%-ot képviselnek. Az Alkotás Point esetében 2016 eleje óta a bérlők 10 200 m2-en, hosszú távra bővítették és/vagy hosszabbították meg szerződéseiket. Sőt, az idei év utolsó heteiben további 400 m2 üresen álló területet adtak bérbe az épületben. Egy másik – a Cushman & Wakefield (C&W) által készített – jelentés adatai alapján a belbudai terület bérbeadási rátája az összpiacon belül 8,12%, amelyhez jelentős részben hozzájárulnak az Alkotás Point másfél évtizede töretlen hosszabbítási és bővülési sikerei.

Az összesen hét szinttel, 23 100 m2 bérbeadható területtel rendelkező házban a többszöri hosszabbításoknak köszönhetően az átadás óta bérlő például a Bayer, a Concorde Értékpapír, az Euronet és a HOLD Alapkezelő (korábbi nevén Concorde Alapkezelő). A Nu Skin, az amerikai szépségápolási és kozmetikai cég is több mint 12 éve bérlő a házban. Sági Zoltán, a Kelet-Európáért felelős regionális operatív- és projektmenedzser véleménye szerint: „természetes volt, hogy hosszabbítottunk, hiszenazt tapasztaljuk, hogy a tulajdonos folyamatosan fejleszt, modernizál, ami elengedhetetlen egy ilyen épületnél. A lokáció és az újonnan kialakított iroda elhelyezkedése volt a legfontosabb számunkra, de persze a kényelem, a ház minősége és a sok természetes fény is jelentős szerepet játszott döntésünkben”.

A C&W jelentés arra is rámutat, hogy az üresedési ráta a belbudai alpiacon folyamatosan csökken – jelenleg 4,6% –, ami az eddig regisztrált legalacsonyabb rátaérték. Az Alkotás Point esetében a bérbeadottság ezen időszak alatt folyamatosan emelkedett, egyenletes, kihasznált állapotban tartva a házat. A magas technikai színvonal megőrzéséért a Heitman rekord összeget invesztált többek között az energiafelügyeleti és légtechnikai rendszerek megújításába; és a fenntartási költségek egy részét továbbra is környezettudatos fejlesztésekre, takarékos megoldásokra, prémium kategóriás irodaházhoz méltó szolgáltatásokra fordítja. A közelmúltban például megújult külsővel, kültéri terasszal és új operátorral nyitott újra a 600 m2-es melegkonyhás étterem.

A tulajdonos szakmai tapasztalatai szerint ma a modern irodapiac bérlőinek figyelme nem feltétlenül a nagyobb terület, mindinkább a rugalmas feltételeket, magas szintű üzemeltetési szolgáltatásokat kínáló épületek felé irányul. „A Heitman (a HEPP IV-en keresztül) 2011-ben felvásárolta az Alkotás Pointot és jelentős tőkebefektetési programmal újrapozícionálta az akkor tíz éves ikonikus épületet. A közös területeket „felfrissítették”, megújították a meglévő bérlői szerződéseket és bérbe adták az üres egységeket. Az új stratégia sikeresnek bizonyult, és az elmúlt 3 évben az Alkotás Point 95%-os kihasználtságot ért el, rangos bérlői összetétellel” – tette hozzá Amy Tonnessen, a Heitman Europe portfolió managementjének alelnöke.

 

Alkotás Point